معرفی موسسه

معرفی موسسه2018-06-05T14:18:57+00:00

موسسه خیریه بیت المهدی (عج) از سال 1384 در شهر تهران به منظور حمایت و کمک رسانی به خانواده های نیازمند بی سرپرست و بد سرپرست، ایتام، بیماران خاص و … در زمینه های مختلف: فرهنگی و آموزشی، پزشکی، اشتغال، خوراک، پوشاک، مسکن و … شروع به کار نمود و در سال 1392 پس از ثبت به شماره 32614 و کسب مجوز شماره 516/1/68 از نیروی انتظامی با رویکرد جدید حمایت از خانواده، حول محور کودکان، ادامه فعالیت داد.

نيازمندان ساكن مناطقي همچون: قرچک، ورامین، اسلامشهر، شهریار، محله هاي حاشيه اي شرقي، جنوبی و جنوب غربی تهران، حسن آباد و … را تحت پوشش قرار داده و با شروع پوشش از 110 خانواده تا کنون بیش از 5000 خانوار را حمایت کرده است. موسسه در سال 1394 با تشکیل کمیته های علمی و تخصصی مختلف، طراحی سازمان خیریه نمونه و کارامد در ابعاد مختلف براساس اصول قابل قبول علمی، تجربی و بومی را در دستور کار خود قرار داد و با استفاده از دستاوردهای حاصله از این کمیته ها، اقدام به اعمال تغییرات اساسی در سازمان و نحوه عملکرد خود جهت نیل به اهداف موسسه نمود، بدین طریق کلیه فعالیت های حمایتی و مددکارانه خود را در چهارچوب علم و تجربه استوار ساخت. سپس در سال 1395 جهت حمایت از کودکان مناطق محروم در زمینه های مختلف، اقدام به تشکیل کمیته ای جهت بررسی مناطق محروم مختلف کشور نمود و پس از بررسی های مختلف مناطق جنوبی استان کرمان و جنوب غربی استان سیستان و بلوچستان را بعنوان مناطق محروم هدف خود انتخاب نمود و با رویکردی متفاوت جهت توانمند سازی و بهبود شرایط زندگی خانواده های بی بضاعت و محروم ساکن این مناطق مشغول به فعالیت می باشد.

لازم به ذکر است رویکرد عملی موسسه با توجه به اهداف و چشم انداز و شعارهای مطروحه، کمک به ایجاد جامعه ای سالم از طریق پرورش فرزندان سالم در خانواده پایدار می باشد. در همین راستا خدمات موسسه بصورت پکیج های حمایتی در زمینه های مختلف ارائه شده و این نحوه حمایت سبب می شود خانواده های مددجو بتوانند خود را در ابعاد مختلف مادی، معنوی و اجتماعی توانمند کرده و طبق برنامه زمان بندی ارائه شده از طرف واحد مددكاري موسسه از لیست خانواده های تحت پوشش خارج شوند..

این موسسه متعهد است پس از بررسی دقیق خانواده های شناسایی و یا معرفی شده و تدبیر در خصوص خروج دوره ای خانواده هایی که به توانمندی لازم رسیده اند و در راستای افزایش عزت نفس خانواده های تحت پوشش، حمایت های خیرین را به نیازمندان واقعی جامعه برساند.